REDEF BAŞKANI

Reşadiye Dernekler Federasyonu
Başkanı Cavit GÜR

Üyelik Girişi

İDLİB'DE RESİM SALDIRISI 8 ŞEHİT

İdlib’deki durum, Rusya’nın hava desteğini alan rejim güçlerinin saldırılarını arttırmasıyla farklı bir boyuta taşındı

 Suriye rejim güçleri Türk askerlerine ateş açtı. 7 numaralı gözlem noktasının bulunduğu Serakib yakınlarındaki saldırıda 8 şehit verildi. Türkiye’nin bölgedeki gözlem noktalarından rejimin topçu ateşine anında karşılık verilirken, MSB “Bu menfur saldırıyı yapanlardan hesap sorulacak ve benzeri saldırılara karşı meşru müdafaa hakkımız en sert şekilde kullanılacaktır” dedi.

 

Suriye'de yerel muhalif kaynakların verdiği bilgiye göre rejim güçleri İdlib’in en büyük ilçesi Maarat El Numan’ı aldıktan sonra, bir diğer stratejik öneme sahip olan Halep-Şam (M-5 karayolu) ve (Halep-Lazkiye M-4 karayolu) kavşağında bulunan Serakib’e doğru yönelmeye başladı. Rejim unsurları ve Rus savaş uçaklarının Serakib’i hedef alması nedeniyle TSK bu bölge yakınlarındaki 7 numaralı gözlem noktasına son 3-4 gün içinde yoğun takviye güç gönderdi. Serakib için İdlib’e giriş yapan TSK konvoyu sayısının 7 olduğu ve konvoyların tank, top, çok namlulu roketatarlar (ÇNRA), havan, çeşitli zırhlı araç ile mühimmat taşıyan TIR’lardan oluştuğu öğrenildi.

 

TSK’nın, 7 numaranın güvenliğini arttırmak için Serakib’e güneybatı, batı ve kuzeydoğudan giden yollar üzerinde geçici mevzilenerek kontrol noktaları da kurduğu bildirildi. Rejim güçlerinin ilerleyişine karşı 7 numaralı gözlem noktasının bulunduğu Serakib ilçesi yakınlarında konuşlanan TSK unsurları, Suriye topçusunun hedefi oldu. Rejimin güneybatıdaki Tarnaba köyündeki TSK unsurlarını topla vurduğu ve burada askerlerin şehit düştüğü belirtildi. Tarnaba’da dün öğleden sonra rejim ve muhalifler arasında yoğun çatışmalar yaşandığı bildirildi.

55 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
REKLAM ALANI

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.93597.9677
Euro9.44329.4811
Hava Durumu
Takvim